Zvezda savladala Partizan u košarkaškom derbiju

Košarkaši Crvene Zvezde uspjeli su da savladaju vječitog rivala i u uzbudljivoj završnici dođu do pobjede. Crveno –  bijeli vodili su gotovo cijeli meč a domaćini su tek u poslednjoj četvrtini pružili značajniji otpor. Mekintajer je u poslednjim sekundama promašio šut za pobjedu Partizana , te je meč završen rezultatom 85:86.

Crveno – bijeli su bolje otvorili meč i odmah nametnuli svoj ritam.

Partizan je uspio brzo da odgovori , ali je procenat  šuta crno – bijelih za tri poena bio dosta lošiji od rivala.

Iako ih šut za tri poena nije služio , košarkaši Partizana uspjeli su da povedu sredinom druge četvrtine.

Zvezda je ubrzo odgovorila agresivnom odbranom i dobrim rješenjima u napadu , vratila vođstvo i na odmor otišla sa “plus 10” – 50:40.

U nastavku meča izabranici Saše Obradovića nastavili su istim tempom. Pogađali su trojke , šut ih je slušao , iako su sredinom druge četvrtine ostali bez Lengstona Hola , koji je zbog povrede napustio teren.

Zvezdina prednost u jednom trenutku iznosila je 13 poena , te niko nije mogao da predvidi dramu u završnici derbija.

Nakon faula u napadu Korija Voldena , uslijedio je niz grešaka igrača Crvene Zvezde koje je Partizan dobro iskoristio i došao do jednog poena zaostatka.

Poslednji napad na meču imali su igrači Partizana , Kodi Miler Mekintajer imao je šut za pobjedu ali je promašio i  propustio priliku da nanese Zvezdi prvi poraz u ABA ligi.

Najefikasniji na meču bio je Lojd sa 18 poena , 2 skoka i 3 asistencije a u redovima Partizana Rašon Tomas postigao je 19 poena uz 1 asistenciju.

Crvena Zvezda i dalje je jedina neporažena ekipa u ABA Ligi , sa skorom 8/8 dok se Partizan nalazi na 4. mjestu.

Izvori : RTS , b92