“Vatromet” u Londonu-Čelzi 4:4 Ajaks

Stamford Bridz sinoć je bio mjesto gdje bi svaki istinski ljubitelj fudbala poželio biti i uživati u “vatrometu” koji su priredili Čelsi i Ajaks.

Iako je na početku djelovalo da će Ajaks upisati laganu pobjedu i nova tri boda  je su poslije 55 minuta igre imali vođstvo od 4:1 “Plavci” su se probudili i pružili neizvjesnu završnicu. Ajaks je poveo u drugom minutu autogolom Abrahama da bi samo tri minute kasnije Žoržinjo bio precizan sa bijele tačke. Novu prednost i radost gostujućim navijačima dinio je Promes već u 20.minutu utakmice da bi 15.minuta kasnije plavci ponovo dali autogol. Ovog puta tragičar je bio Arizabalaga. Potpuni muk na Stamford Bridzu desio se u 55.minutu kada je na asistenciju sjajnog Zijaha Čelzi primio i četvrti gol a strelac je bio Van de Bek. Zatim kreće poptuno “ludilo”. Domaće navijače probudio je gol Aspilikuete a zatim su crvene kartone zaradili i Dejli Blind i Joel Veltman, a Žoržinjo dobio šansu da sa jedanaset metara smanji zaostatak. Sa devetoricom na terenu Ajaks se nije mogao odbraniti i primili su i četvrti gol .

Tri minute poslije izjednačenja mladi Ris Džejms pogodio je za peti gol Ajaksa ali je on poništen jer je Aspilikueta ranije  igrao rukom.

Izvor:mozzartsport

Ljepotica večeri u Londonu: Čelzi i Ajax remizirali 4:4