Loading...
Vježbe

Posrnuli šampion nadigran u Engleskoj

Zidan ovo nije doživeo – dva gola Dele Alija na “Vembliju” za tek drugi poraz Reala sa dva gola razlike od dolaska Zidana. Ipak, lepotica večeri odigrana je u Napulju

Prvi izlazak fudbalera slavnog Real Madrida na londonski “Vembli” neće biti zapamćen po dobrom kada je najtrofejniji klub Evrope u pitanju.

Na njemu, uz maestralnu igri nestašnog dečaka u kopačkama Dele Alija, čovek koji i dalje ima više titula prvaka Evrope nego trenerskog staža na elitnom nivou, Zinedin Zidan, doživeo je jubilarni deseti poraz – tek drugi sa više od gola razlike.

Totenhem – Real Madrid 3:1 (1:0) u utakmici koja bi verovatno bila “lepotica večeri” da u isto vreme, samo na oronulom “San Paolu”, nije odigran i “revanš” između lidera Serije A i Premijer lige u kojem su viđena i dva pogotka više – domaći su vodili, stigli i izgubil ubedljivo:

Napoli – Mančester siti 2:4 (1:1), što najkraće rečeno znači da je Real osvojio bod, a Napoli nijedan u duplom programu sa ekipama iz Engleske što će neporaženi tim u 11 kola italijanskog “kalča” najverovatnije koštati plasmana u drugu fazu – na dva kola pre kraja Napolitanci imaju šest bodova manje od Šahtjora.

Ali je rezervnog golmana malokrvnog Reala (i ove jeseni i večeras), Kikea Kasilju, svladao u prvom, pa u drugom poluvremenu, a onda pokrenuo ubitačnu kontru u kojoj je oporavljeni Hari Kejn odigrao za Kristijana Eriksena, a ovaj postigao gol i tako od Totenhema učinio prvi tim koji je u sudarima sa Zidanovim Realom imao tri gola prednosti.

Neumorni Kristijano Ronaldo uspeo je u 80. minutu da popravi svoj za obične smrtnike nedostižni skor u Ligi šampiona, ali ne i da izazove preokret koji bi, eventualno, doveo do produžetka serije Madriđana u duelima sa engleskim timovima u kojima slavni klub nije doživeo poraz.

Izvor:Glassrpske