Partizan sjajno parirao Valensiji, ali nije imao snage da je nokautira

Košarkaši Partizana izgubili su od Valensije 69:61 u osmom kolu Evrokupa i umanjili šanse da se plasiraju u Top 16 fazu. Partizan je bio domaćin Valensiji u 8. kolu Evrokupa, ali nisu imali snage za trijumf, iako su odlično počeli poslednju deonicu, na kraju su poraženi .

Izvor: Telegraf.rs

Crno-beli posle ovog meča imaju najminimalnije šanse za dalji prolaz, jer zavise od drugih i gostuju prvoplasiranom Asvelu uz dolazak Turk Telekoma u Beograd. Parirali su crno-beli favorizovanom rivalu tokom prve dve deonice, ali u završnici druge četvrtine nisu mogli do koša i čini se da su tada ispali iz ritma.U nastavku su domaći preuzeli inicijativu, pa su prelomili meč. Samo šest koševa Partizana je postigao iz igre u trećem kvartalu.Vil Tomas je predvodio španski tim sa 17 poena. Majk Tobi je dodao 15 poena, uz 5 skokova i 3 asistencije.U dresu Partizana najraspoloženiji je bio Markus Pejdž sa 14 poena, dok je Aleksej Nikolić ubacio 12.Valensija je sa maksimalnim učinkom prva u grupi, dok je Partizan četvrti.

Partizan je preokrenuo na startu 4. deonice serijom od 9:0, ali je dozvolio rivalu seriju 12:0, posle čega je iskustvo Valensije presudilo, i to za overeni plasman u Top 16. Inače, utakmica je bila uvertira za večiti derbi protiv Crvene zvezde.

Naslovna fotografija: StarSport

Izvor: b92.net, telegraf.rs, n1.info