LUDA NOĆ U LIGI ŠAMPIONA: Goleada u Londonu, veliki preokret Dortmunda, šok na Nou Kampu

Ljubitelji fudbala mogli su uživati u odličnim utakmicama 4. kola grupne faze Lige Šampiona odigranim u utorak naveče. U osam utakmica je viđeno čak 29 golova, dva preokreta i maestralan povratak Čelzija nakon tri gola minusa protiv Ajaksa.

Ajaks je u Londonu poveo već u drugom minutu autogolom Abrahama, da bi samo tri minuta kasnije Jorginho donio izjednačenje domaćima. Golom Promesa i još jednim autogolom, ovog puta u režiji Arrizabalage Ajaks je do poluvremena poveo 3:1. Odlično su gosti otvorili i drugi dio igre, pa su golom van de Beeka u 55. minutu poveli sa, naizgled nedostižnih, 4:1. A onda su na scenu stupili domaći fudbaleri. Plavci su golovima Azpilicuete (63. minut), Jorginha (71.) i Jamesa (74.) došli do 4:4 i izborili remi. Treba napomenuti da je Ajaks dobio i dva crvena kartona, u 68. i 69. minutu.

Inter je na gostovanju Dortmundu golovima Martineza i Vecina došli do prednosti od 2:0 na poluvremenu, ali je njemačka ekipa briljirala u drugom poluvremenu za potpuni preokret. Sa dva gola Hakimija i jednim Brandta Borusija je došla do sva tri boda.

Preokret je viđen i u Španiji gdje je Valensija nakon početnog šoka i vođstva gostujućeg Lila preuzela inicijativu i sa četiri gola došla do ubjedljive pobjede.

Which comeback did you enjoy most❓🔵 Chelsea Football Club: 4-1 down, drew 4-4 against Ajax 🦇 Valencia C.F: 1-0 down, won 4-1 against LOSC🇩🇪 Borussia Dortmund: 2-0 down, won 3-2 against Inter#UCL

Gepostet von UEFA Champions League am Dienstag, 5. November 2019

Lajpcig je bez većih problema slavio na gostovanju ruskom Zenitu rezultatom 2:0, a ni Lion se nije mnogo mučio protiv Benfike koju je savladao sa 3:1. Liverpul je na svom terenu bio bolji od nezgodnog Genka rezultatom 2:1, dok su Napoli i Salzburg remizirali – 1:1.

Jedina utakmica bez golova, ali i veliko iznenađenje, viđeni su u Barseloni gdje je hrabra Slavija iz Praga sačuvala mrežu i uzela bod Kataloncima.