Ljepotica večeri u Londonu: Čelzi i Ajax remizirali 4:4

Fudbalski sladokusci sinoć su mogli uživati u mečevima 4. kola Lige Šampiona. Na osam mečeve postignuto je 29 golova, a najzanimljivije je bilo u Londonu gdje je Čelzi uspio nadoknaditi minus od tri gola ali i na kraju žaliti za čitavim plijenom.

Ajaks je bolje otvorio meč i poveo već u drugoj minuti autogolom Tammija Abrahama. Nakon odličnog centaršuta Dušana Tadića, Abraham je nespretno zahvatio loptu i skrenuo u svoju mrežu. Nije se dugo čekalo na odgovor domaćina, igrao se četvrti minut kada je stoper gostujuće ekipe Joel Veltman igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Gianluca Rocchi je pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač bio je Jorginho i utakmica je vraćena na početak.

Igrao se 20.minut kada gosti ponovo odlaze na plus jedan. Quincy Promesa je odlično ispratio centaršut na drugu stativu i mirno glavom pospremio loptu u mrežu. U 35. minuti ponovo autogol. Nakon skraćenog kornera Kepa Arizabalaga je skrenuo loptu glavom u svoju mrežu i to je 1-3 za gostujuću ekipu. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti. Van de Beek u 55 min. povećava rezultat na činilo se nedostižnih 1-4. Nadu domaćinu vraća kapiten Azpilizueta koji se najbolje snalazi u protivničkom šesnaeštercu u smanjuje na 2-4.

Ključni trenutak utakmice desio se u 69. minuti kada je Rocchi u jednom napadu podjelio dva crvena kartona za stopere gostujućih. Opet sa bijele tačke siguran je bio Jorginho i utakmicu uveo u neizvjesnu završnicu.

Do kraja utakmice Čelzi je uspio poravnati rezultat golom rezerviste Reece Jamesa ali ne i doći do čitavog plijena. Na kraju po svemu viđenom zaslužen bod na obe strane. Ajaks će u narednom kolu gostovoati Lilu dok će Čelzi na noge Valensiji.

Ništa manje zanimljivo nije bilo na ostalim mečevima. U terminu od 18:55 odigrana su dva meča, Lajpcig je lakše od očekivanog savladao domaćina Zenita sa 2-0, dok je jedina utakmica bez golova ujedno i najveće iznenađenje odigrana na Camp Nou stadionu gdje je Barcelona remizirala 0:0 sa Slaviom iz Praga.

Bor.Dortmund je nakon velikog preokreta u drugom poluvremu savladala Inter. Gosti su poveli golovima Martineza i Vecina da bi u drugom poluvremenu domacin preko dva gola Hakimija i jednim Brandta došao do sva tri boda.

Lion je opravdao ulogu favorita i kod kuće slavio sa 3:1 protiv neuvjerljive Benfike. Golove za domaći tim su postigli Andersen (4.), Depay (33.) i Traore u 89.minuti. Jedini gol za gostujući ekipu postigao je Seferovic u 76. minuti

Valensija je takođe nakon preokreta u drugom poluvremenu kao domaćin savladala Lil rezultatom 4-1.

U grupi E Liverpul je u kombinovanom sastavu savladao Belgijski Genk rezultatom 2-1. Strijelci za aktuelnog osvajača lige šampiona bili su Wijnaldum (14.) i Oxlade-Chamberlain A. (53.)

Napoli je na svom stadionu osvojio samo bod remizirajući sa Salzburgom 1-1. Gosti su poveli u 11. minuti golom Haaland E. B. iz penala, da bi domaćin u 44. minuti golom Lozana postavio konačan rezultat.

IZVOR: Rezultati.com