Liverpul bolji od Totenhema u derbiju kola

Fudbaleri Liverpula pobedili su Totenhem na Enfildu u derbiju 10. kola Premijer lige posle preokreta rezultatom 2:1 i tako ostali jedina neporažena ekipa u prvenstvu.

Šampion Evrope je dominirao u reprizi prošlosezonskog finala Lige šampiona, imao 70 odsto poseda lopte i 13 šuteva u okvir gola, naspram samo jednog Spursa, ali je do slavlja došao tek posle zaostatka na poluvremenu.

Tim trijumfom, ekipa Jirgena Klopa došla je do 28 bodova i zadržala je +6 u odnosu na drugoplasirani Mančester Siti.

Finalisti Lige šampiona 2019. su se sastali po prvi put, a i ovoga puta smo bitna dešavanja vidjeli u prvom minutu. Sada, međutim, nisu značajno uticali na konačan rezultat, pošto je Liverpul uspio da ostvari trijumf.

Počelo je burno jer je Totenhem iz prvog napada na meču stigao do prednosti. Hjung Min Son je opasno šutirao, lopta se odbila od jednog defanzivca domaćih, potom i od stative, da bi došla pravo na glavu Hariju Kejnu.

Napadač Engleske se našao na pravom mjestu da samo smjesti loptu u mrežu i to je bilo 0:1 unutar prvih 60 sekundi utakmice.

Tada su “crveni” lako kontrolisali meč sa igračem više, sada je šampion Evrope počinjao da se budi.

Preuzeli su potpunu inicijativu, imali odličnu priliku preko Mohameda Salaha i Roberta Firmina, kada se istakao golmana Gazaniga, ali u nastavku meča Totenhem više nije mogao da izdrži.

Džordan Henderson je u 52. minutu konačno doveo do izjednačenja nakon brojnih prilika za Liverpul. Prvo je započeo napad centaršutem, da bi na kraju on bio taj koji je iskoristio nedovoljno dobro izbačenu loptu gostujućih defanzivaca.

Bolji igru tokom svih 90 minuta, Liverpul je krunisao pobedonosnim golom Mohameda Salaha iz jedanaesterca.

Posle velike borbe Sadija Manea i Serža Orijea, bek gostiju je sapleo Senegalca u šesnaestercu i sudija Entoni Tejlor nije imao dilemu.

Sve je potvrđeno i iz VAR sobe, pre nego što je Salah sa bele tačke rutinski pogodio levi ugao i postigao 50. gol na 58 utakmica na Enfildu.

Liverpul se tako vratio pobjeđivanju poslije onih 1:1 protiv Mančester junajteda i sada ima 28 od maksimalnih 30 bodova poslije 10 odigranih kola.

Izvor: sportklub.rs/mondo.ba