Loading...
Vježbe

Kraljevi “smrznuti” u Gradu feniksa

Košarkaši Atlanta Houksa savladali su sinoć u svojevrsnom derbiju začelja Sakramento Kingse rezultatom 126:80.

Do treće ovosezonske pobjede domaćine su predvodili njemački reprezentativac Denis Šreder sa 21 poenom i Dedmon sa 20 poena i 14 skokova. Kod poražene ekipe najefikasniji su bili Rendolf sa 16 i Hil sa 12 poena. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović odigrao je 22 minuta i upisao sedam poena, uz pogođenu jednu trojku.

Rezultatska neizvjesnost u ovom susretu trajala je samo prve tri minute utakmice, nakon uvodnih 9:0 domaćina, jasno je bilo u kojem  će smjeru ići utakmica. ”Kraljevi” su do kraja prve četvrtine uspjeli smanjiti zaostatak pa se na odmor otišlo rezultatom 24:16. Na startu druge četvrtine gosti prilaze na “minus pet”, i to je bio najmanji zaostatak što su imali, tada Atlanta ubacuje u brzinu više i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 64:35. Ostatak utakmice je bio samo rutina, a razlika se do kraja meča se povećala na konačnih “+46” za Houkse.

Koliko je dominantan tim iz “Grada feniksa” govore i ostali statistički podaci, odnos skokova je bio (53:29), dok je u asistencija odnos bio (40:18). Tradicija se ponovo pokazala kao tačna, jer u posljednjih pet mečeva ova dva tima, pobjedu uvijek odnosi domaćin.

U narednom kolu za tri dana, Atlanta dočekuje Boston, dok u Sakramento dolazi Portland.

Atlanta – Sakramento 126:80 (24:16) (40:19) (28:26) (34:19)

Atlanta: (Šreder 21p, Dedmon 20p, 14sk, Kolins 14p, Prins 14p, Babit 13p, Tejlor 12p, Belineli 10p,Dilejni 10p, Bazemur 8p, Kavanu 3p, Iljasova 1p)

Sakramento: (Rendolf 16p, Hil 12p, Džekson 8p,  Kufos 7p, Bogdanović 7p, Koli-Stejn 6p,  Labisir 6p, Hild 6p, Papagianis 4p, Temple 3p, Foks 2p, Mejson 2p i Ričardson 1p )