Batlerov debi u sijenci Vučevića, Detroit uz zvuk sirene

Ekipa Orlando Medžika je savladala ekipu Filadelfije rezultatom 111:106, uz debi Džimija Batlera za Filadelfiju. Pobjede su još ostvarili Boston, Majami, Vašington kao i Detroit koji je u neizvjesnoj završnici savladao Toronto.

Filadelfija je imala rezultatsku prednost većim dijelom utakmice na Floridi, a najveća razlika je bila u posljednjoj četvrtini kada su imali plus 16. Ipak Orlando odgovara munjevitom serijom 21:0 i dovodi meč u rezultatski egal. U posljednjoj minuti Terens Ros pogadja trojku i donosi prednost ekipi Orlanda, a pobjedu je slobodnim bacanjima potvrdio Nikola Vučević koji je meč završio sa 30 poena, 8 skokova i 4 asistencije. Pored njega u ekipi Orlanda istakao se Džej Džej Redik sa 22 poena, a sa druge strane Džimi Batler u debiju za Sikserse postigao 14 poena.

Ekipa Čikaga je doživjela poraz u Bostonu, Seltiksi su slavili rezultatom 111:82. Boston Seltiksi su ključnu prednost stekli u drugoj četvrtini i rutinski priveli meč kraju. Najefikasniji u ekipi domaćina bili su Džejlen Braun sa 18 i Kajri Irving sa 17 poena, a kod Bulsa Šakil Herison 16 poena.

Vašington je bio vrlo ubjedljiv protiv oslabljenog Klivlenda, slavili su rezultatom 119:95. U ovom susretu nije bilo dileme jer je Vašington već na poluvremenu imao 19 poena viška. Majami je takođe imao odlično veče, pobjedili su na gostovanju ekipu Bruklina rezultatom 120:107. Majami je odlično otvorio utakmicu dva puta stizao i do viška od 20 poena tako da Bruklin Netsi nisu imali nikakvu šansu da preokrenu rezultat. Goran Dragić je zabilježio 21 poen. Džanan Musa je igrao 3 minuta i zabilježio jedan skok uz jedan promašen šut.

U najuzbudljivijem meču večeri, Detroit je u Kanadi savladao domaćina Toronto 106:104. Pistonsi su uglavnom bili u zaostatku, često i dvocifrenom. U tim trenucima ekipu je nosio Blejk Grifin koji je meč završio sa 30 poena. Pred sam kraj meča Pistonsi su preokrenuli i ušlo se u neizvjesnu završnicu u kojoj je za Toronto pogadjao Kavaj Lenard, koji je ispostaviće se i tragičar jer je na dve sekunde do kraja meča izgubio loptu.

Tada je Detroit imao posljednji posjed lopte na meču, a ključni koš za pobjedu, uz zvuk sirene postigao je Redži Bulok.

Izvor: Sportklub