Loading...
Vježbe

Derbi začelja pripao domaćinu

Košarkaši Atlante Houksa su sinoć na svom parketu  u derbiju začelja savladali Sacramento Kingse  rezultatom 126:80.

Najzaslužniji za treću pobjedu ove sezone su njemački reprezentativac Denis Šreder sa 21 poenom i Dedmon sa 20 poena. Kod poražene ekipe najefikasniji su bili Rendolf sa 16 i Hil sa 12 poena. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović igrao je solidnih 22 minute i ubacio 7 poena i ukrao dvije lopte.

Atlanta je otovrila meč serijom 9:0 , i na samom početku bilo je jasno u kome smjeru ide utakmica.  Gosti su pokušali u prvoj četvrtini da se vrate u meč, ali Atlanta je konstatno bila u vodstvu. U drugoj četvrtini Atlanta je pokazala svu snagu o ovom meču kada odlaze na 30 razlike i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 64:35 .  Treću i četvrtu četvrtinu Atlanta je rutinski odradila i na kraju slavila sa 126:80.

Koliko je domaćin večeras bio dominantan na svom parketu pokazuju i drugi statistički podaci, odnos u skokivama je bio (53:29), postotak šuta Atlante iz igre je bio na najvertovatnih 63,3 % ,dok su gosti bili skromni sa šutom iz igre 35,2%.

Da se tradicija ponavlja pokazalo se i večeras jer u poslednjih 5 susreta između ove dvije ekipe domaćini su uvjek odnosili pobjedu.

U sledećem kolu Atlanta dočeukje lidera Boston  , a Sacramento na svom parketu dočekuje Portland.

Atlanta -Sacramento 126-80

Atlanta ( Šreder  21 p, Dedmon 20p, 14sk, Kolins 14p, Bezmor 8p, Babit 11p , Colins 14p, Belinili 10p , Iljasova 1p, Delinej 10 p, Tejlor 12p)

Sacramento ( Bogdanović 7 p, Rendolf 16, Stejn 6p, Templ 6 p, Hil 12p , Dzekson 8 , Kufos 7p  Fox2p, Hild 6p, Papagians 4p, Mason 2p)

Izvor: NBA.com